Rétvári Bence: az emberi kiteljesedésnek fontos része a család, a nemzet

A Rákóczi Szövetség programjai nagyon sokat segítenek az identitás megtalálásában, megőrzésében – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) parlamenti államtitkára Sátoraljaújhelyen a szervezet által megrendezett Magyar Tanárok és Diákok Találkozója a Magyar Kálvárián középiskolás diáktábor megnyitóján hétfőn.

    A Kárpát-medence minden területéről érkezett diákokhoz szólva Rétvári Bence arról beszélt: olyan korban élünk, amikor a divatirányzatok azt sugallják, légy önmagad; ám ha valaki elkezdi magát “definiálni”, rászólnak, “ne mondd magadról, hogy magyar vagy, mert ezzel megbántod azokat, akik nem magyarok”. “Pedig nem azért valljuk magunkat magyarnak, mert ezzel bárkit meg szeretnénk bántani, nem azért szeretjük a hazánkat, mert az nagy vagy erős, hanem azért, mert magyarok vagyunk, a szüleink is azok voltak”. Magyarul énekeltek, magyarul gondolkodtak, magyarul vallottak szerelmet – hangsúlyozta az államtitkár.
Rétvári Bence kiemelte: ez a korszak, amelyik nagyon sokszor az önmegvalósításnak akar teret nyitni, a közösségi érdeket vagy a nemzet érdekét nem is érti és értelmezi. Mindemellett az identitáselemeket próbálja visszafojtani, és egyre átlagosabb, általánosabb fogyasztót kíván létrehozni – közölte. Hozzátette: az emberi kiteljesedésnek fontos része a család, a rokonok, a környék, a szomszédok, a közösségek, amelyekbe járunk, az egyház, amihez tartozunk és a nemzet.
Kijelentette: hisszük, hogy a boldog élet nem valósítható meg a nemzethez tartozás nélkül. Ha valaki ismeri a gyökereit, magabiztosabb, teljesebb életet tud élni – mondta Rétvári Bence, hozzáfűzve: ehhez járul hozzá tevékenységével a Rákóczi Szövetség.
A szervezet 18. alkalommal megszervezett, egyhetes táborában több mint 400 Kárpát-medencei magyar diák és pedagógus vesz részt. A résztvevők ellátogatnak Füzérre, a felvidéki Kassára, II. Rákóczi Ferenc szülőhelyére, Borsiba, az egri várvédő Dobó István nyughelyére, Dobóruszkára, valamint a részben Szlovákiához, részben Ukrajnához tartozó, kettévágott magyar településre, Kisszelmencre és Nagyszelmen.


Hasonló cikkek