A CIG Pannónia 746 millió forint nyereséggel zárta az első három negyedévet

A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. nemzetközi számviteli szabályok szerinti, konszolidált, nem auditált jelentése alapján a teljes átfogó jövedelem 212 millió forint veszteség volt a tavalyi első kilenc hónapban elért 503 millió nyereség után.

A közlemény szerint a biztosítási díjbevétel 7 százalékkal, 13,4 milliárd forintra nőtt az első három negyedévben az előző év hasonló időszakához képest.

Az élet üzletágban az új szerzés 2,2 milliárd forint volt, ami 30 százalékos csökkenés. A hagyományos szegmensben a csökkenés egyik oka, hogy egy jelentős csoportos szerződés 2019. első negyedévében megnövelte a szerzési adatokat, míg a unit-linked termékeknél elsősorban a koronavírus járvány okozott visszaesést az értékesítésben – jelezték.

Ennek ellenére a járvány és az azzal együttjáró gazdasági visszaesés egyelőre mérsékelten érezteti hatását a CIG Pannónia eredményeire – hangsúlyozta a társaság.

A vállalatcsoport folyamatosan monitorozza a járvány üzleti és eredményességre gyakorolt hatásait, és megteszi a szükséges lépéseket azok enyhítése érdekében. Ilyen volt például a digitális szerződéskötés bevezetése, vagy az ügyfelek esetleges fizetési nehézségeire reagáló akcióterv, amelynek célja, hogy az a legkevésbé érintse negatívan a biztosító bevételeinek alakulását, egyúttal elfogadható alternatívát jelentsen azoknak, akiknek a járvány miatt átmeneti fizetési gondjai alakulnak ki – ismertették.

A részvénytársaság saját tőkéje a 2019. év végi 13,6 milliárd forintról 13,4 milliárd forintra csökkent 2020-ban, a változást a teljes átfogó jövedelem és a dolgozói részvényjuttatások kapcsán jelentkező tőkekülönbözetek (8 millió forint) elszámolása okozta.

A közleményben jelezték azt is, hogy folytatódott a cégcsoport vagyonbiztosítójánál (EMABIT) történt olasz káreseményeket követő helyreállítás. Az MNB július 1-jén jóváhagyta az EMABIT helyreállítási tervét azzal, hogy a leányvállalat számára 500 millió forint többlettőke-követelményt írt elő. Mivel a vagyonbiztosító szavatolótőke-szintje elérte a törvényileg előírt szintet, az MNB szeptember 7-én feloldotta az EMABIT számára elrendelt – új biztosítási szerződések megkötésére, a már megkötött szerződések meghosszabbítására vonatkozó – tilalmat, egyben egy évvel meghosszabbította tiltó határozatát az olaszországi határon átnyúló tevékenység kapcsán.

Döntés született a biztosító termékeinek értékesítésére létrehozott leányvállalat, a CIG Pannónia Pénzügyi Közvetítő Zrt. végelszámolásáról, mivel a cég a piaci elemzések szerint hosszú távon sem tudott volna nyereségesen működni. A végelszámolás megindításával a CIG Pannónia arra számít, hogy a korábban a leányvállalat által kötött életbiztosítási szerződések jelentős része törlésbe megy. A törlésekből származó veszteségek fedezetére a biztosító a harmadik negyedév végén 185 millió forint céltartalékot képzett.

A tulajdonosi szerkezetben is jelentős átalakulás ment végbe. A Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. megszerezte az Opus Global Nyrt. tulajdonrészét, így részesedése a CIG Pannóniában 28,06 százalékra emelkedett.

Az életbiztosító pénzügyileg stabil és erős, Szolvencia II szerinti szavatolótőke-megfelelése kiemelkedően magas, 348 százalék. A nem-élet üzletág szavatolótőke megfelelése 135 százalék. A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. konszolidált tőkemegfelelése így 326 százalék lett – áll a közleményben.

A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. részvényeit a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) prémium kategóriájában jegyzik. A papírok 333 forinton zártak hétfőn, az elmúlt egy évben a legmagasabb árfolyamuk 388, a legalacsonyabb 100 forint volt.


Hasonló cikkek