A fogyatékossággal élők érdekében nyújt be javaslatokat a Párbeszéd

A Párbeszéd határozati javaslatot nyújt be a parlamentnek a fogyatékossággal élő emberek érdekében – jelentette be a párt frakcióvezetője kedden sajtótájékoztatón.

Szabó Tímea – a fogyatékossággal élő emberek világnapja alkalmából tartott budapesti sajtótájékoztatóján – azt mondta, hogy Magyarországon közel másfélmillió embert korlátoznak egészségügyi problémáik a napi tevékenységükben.
A kormányzati intézkedéseket bíráló ellenzéki politikus felszólította a kabinetet, hogy haladéktalanul rendezze a fogyatékossággal élők helyzetét, azonnal fogjon bele az alap- és a szakellátás fejlesztésébe, biztosítsa az ehhez szükséges forrásokat és egészítse ki az önkormányzatok támogatását.

A határozati javaslatban kezdeményezték, hogy a rászorulók férjenek hozzá az összes számukra szükséges szolgáltatáshoz, a nagy létszámú, bentlakásos intézmények kitagolását az uniós előírások alapján hajtsák végre, az otthongondozási díj esetében pedig ne tegyenek különbséget az alapján, hogy az érintett gyermeket vagy felnőttet ápol. Kérik, hogy a kormány rendezze a fogyatékossággal élő állami gondozott gyermekek helyzetét, hangolja össze a települések akadálymentesítési terveit és alakítson ki egy digitális esélyegyenlőségi stratégiát.
Szabó Tímea arra szólította fel a kabinetet, alakítsa át a jelenlegi felülvizsgálati rendszert, hogy a sérült embereknek ne kelljen újra és újra azt bizonyítaniuk, hogy valóban nehéz helyzetben vannak.

Más témában a Párbeszéd társelnökét kérdezték a hétfői fővárosi hóhelyzetről. Szabó Tímea azt mondta, Karácsony Gergely azonnal reagált arra, a helyszínen mérte fel a gépparkot és a munkaerő-állományt. Az illetékesek azonnal döntést tudtak hozni arról, hogy más területekről csoportosítsanak át munkaerőt – tette hozzá. Megjegyezte, Karácsony Gergely megörökölt egy helyzetet Tarlós Istvántól, aki ezek szerint az elmúlt években nem készítette fel Budapestet egy ilyen esetre.
Szabó Tímeát kérdezték a dízelüzemű járművek korlátozásáról szóló elképzelésekről is. Azt felelte, hogy nem egyik napról a másikra történnének a változtatások, tízéves távlatban gondolkoznak. Fel kell készülni a következő évtizedekre, amikor a klímaváltozás és a légszennyezettség miatt tíz- és százezrével fognak megbetegedni az emberek – mondta, kijelentve: a dízelek részecskekibocsátása olyan magas, hogy ebben az ügyben lépni kell. Az Európai Uniónak sokkal szigorúbban kell ellenőrizni az autógyárakat, hogy a papíron szereplő részecskekibocsátás megfeleljen a valóságnak – tette hozzá.


Hasonló cikkek