Bármi áron keresztül akarja vinni az EP a Sargentini-jelentést

Gyakorlatilag két és fél év gondolkodás után döntött úgy az Európai Bíróság, hogy elutasítja Magyarország kifogásait a Sargentini-jelentés elfogadásának módszerével kapcsolatban. Az igazságügyi miniszter a Sargentini-ügy kapcsán azt mondta: a balliberális EP-képviselők fenyegetik most a bizottságot. Szakértők szerint pedig az elmúlt időszak brüsszeli történései az európai baloldal politikai játszmájának tekinthetők, és jogbiztonsági kérdéseket is felvetnek.

Azt látjuk, hogy az unió bírósága, amely ezekben a kérdésekben dönteni illetékes, úgy döntött, hogy hiába voltak ott a képviselők fizikailag az ülésteremben, hiába vettek részt a szavazásban és nyomták meg a „tartózkodás” gombot, mégsem számolták az ő szavazatukat a leadott szavazatok közé, és így jött ki csak a kétharmad – mondta Kiszelly Zoltán politológus az M1 Ma reggel című műsorában.

Hozzátette, ezzel a kreatív jogértelmezéssel utólag is jóváhagyták a Sargentini-jelentést. Magyarország azért élt a jogorvoslat lehetőségével, hogyha ilyen rövid határidővel tudatták csak a szavazatszámlálási módot, akkor utólag ez a jogorvoslat megtörténjen, ennek értünk a végére a bíróság döntésével.

Az Európai Parlament – mint fogalmazott – az integráció egyik legnagyobb híve, az egyik legnagyobb támogatója az Európai Egyesült Államoknak, ezért mindent meg is tesznek. A Sargentini-jelentés is olyan, amit mindenképpen keresztül akarnak vinni.

Ahol magyar cégek vannak, ott próbálják a profit nagy részét Magyarországon tartani és nem visszafordítani Nyugat-Európába, ezt hívják Brüsszelben korrupciónak.

Azért is támadnak minket, amiért a nemzeti érdeket helyezzük előtérbe.

Brüsszelben fordítottan gondolkoznak, nem úgy vélik, hogy egy erős nemzetállam erős Európát eredményez, hanem minél erősebb Brüsszel, annál erősebb lesz az unió, és a nemzetállamok második, harmadik helyen vannak.

Kijelentette, nem sok jóra számíthatunk Brüsszelből, ezért kell óvatosnak lennünk, ezért kell élni a jogi lehetőségekkel, de a saját érdekünket kell szem előtt tartani, mert azt látjuk a vakcina beszerzésnél, védőfelszereléseknél, hogy Brüsszel a birodalmi érdeket nézi, és ez a legritkább esetben találkozik a kis- és közepes tagországok érdekeivel, mint amilyen Magyarország is.

Újabb támadás indul a szuverenista országok ellen, most a jogállamiságinak csúfolt politikai zsarolási mechanizmusnak a vitája indul – zárta a politológus.

Forrás: M1

 

HírMix | Pannon Hírnök 

Kövessen minket: Facebook 

 


Hasonló cikkek