Bipolar – versek

Ebben a verseskötetben ötven téma található. A szerzők mindegyiket saját stílusukban dolgozzák fel, öntik rímekbe szedett szavakba: így született meg ötven cím (összesen száz vers) erősen eltérő, végletes nézőpontokból.

Marosi Katalin regényeiben és verseiben egyaránt gyakran előfordulnak a romantikus, érzelmes és szerelmes motívumok. Gabriel Wolf műveiben pedig a sötétség, az őrület és a horror.

A szerzők egyfajta művészeti kihívásként úgy döntöttek, alkotói stílusukat szembeállítják egymással.

Egy példa a kötet koncepciójára:

Túlvilág” című költeményében Marosi Katalin a mennyországról ír, Gabriel Wolf azonos című versében pedig a pokolról.

A kiadvány címét, azaz a “Bipolar”-t az ihlette, hogy a szerzőkben femerült, mennyire másképp lehet szemlélni pontosan ugyanazt a dolgot, hiszen minden csak hozzáállás kérdése. A bipoláris depressziónak is ez a lényege: Az abban szenvedő beteg hajlamos a dolgokat egyszer túlzottan pozitívan, reményt keltően szemlélni (túl sokat vár az adott eseménytől, aztán emiatt túl nagyot is kell csalódnia), másszor pedig ugyanazt túl sötéten, reményvesztetten és letargikusan látja (ami által képtelen a valódi boldogságra).

Ez a kötet a végletes gondolkodásról szól. Arról, hogy néha milyen könnyű egyik végletből a másikba esni. Továbbá arról, hogy a szépségben is rejlik szomorúság és melankólia, de a sötétségben is megcsillanhat olyan, ami szép és magasztos.

***

A kötet várható megjelenése 2019. július

 


A szerzőkről:

Gabriel Wolf író, költő, szerkesztő, műfordító, zeneszerző, énekes, grafikai tervező. Első publikációja az irodalom terén az Álom harcos című dark fantasy novella volt, mely a Cherubion Könyvkiadó egyik antológiájában látott napvilágot 2003-ban. Első nyomtatásban megjelent regénye a Pszichokalipszis volt, 2017-2019-ig 8 regényt s összesen 64 megjelent művet jegyez horror, sci-fi, fantasy, paródia és romantikus műfajokban, ezekből 4 angol nyelven, saját fordításban. Jelenleg három sci-fi műve (két regény és egy kisregény) Zsoldos Péter-díjra van jelölve. Borítóinak (s egyben az Arte Tenebrarum kiadó köteteinek borítóinak is) 99%-át maga tervezi. Ám nemcsak az irodalomban, hanem a zenében is jelentős sikereket ért el. 1994-től 2010-ig főképp zenével foglalkozott, összesen 34 lemeze jelent meg, főleg külföldi kiadóknál (Franciaország, Amerika, Oroszország). Műfajai: black metal, industrial, elektronikus és szimfonikus. Együttesei: Finnugor (black metal), Ywolf (szimfonikus gótikus zene), Infra Black (industrial/terror EBM), Aconitum Vulparia (dark ambient), The Flow (industrial).

Marosi Katalin, a PTE-BTK magyar szakos hallgatója. 2009 év vége óta foglalkozik írással. Nagy számban inkább prózákat alkotott, de mindig is foglalkoztatták a versek, és jó érzéssel töltötte el, ha lehetősége nyílt egy-egy verseskötet megjelentetésére is. Szívesen foglalkozik gyerekekkel, mesél nekik, s ha alkalma van rá, tanítgatja is őket. Másik nagy szenvedélye a színház. Ettől a kettőtől (színház és irodalom) sosem tudna szabadulni.


Hasonló cikkek