COVID: az Európai Bizottság ismét járványkorlátozások bevezetését mérlegeli

Az Európai Bizottság csütörtöki ülésén vitatja meg a kínai COVID-helyzet megközelítésének lehetséges összehangolt intézkedéseit. A testület célja egy európai koronavírus-járvány újabb hullámának elkerülése.

 

 

“Zéró tolerancia COVID-politika”

 

Miután Peking ebben a hónapban megszüntette az úgynevezett “zéró tolerancia COVID-politikájat”, ugrásszerűen megnőtt az új fertőzések és megbetegedések száma az ázsiai országban.

A Kínából a karácsonyi ünnepekre Olaszországba érkező utasok több mint felének pozitív lett a COVID-tesztje. Ezután a római kormány kötelező vizsgálatokat írt elő minden Kínából beutazó személy számára. Japán és az Egyesült Államok hasonló intézkedést léptetett életbe.

 

Az Egyesült Államok bevezeti a COVID-teszt kötelezettséget a Kínából érkezőkre

Az Egyesült Államok kötelező koronavírus-tesztelést ír elő minden Kínából érkező utazóra – jelentette be az amerikai közegészségügyi hatóság szerdán. Az intézkedés január 5-én lép életbe, és minden 2 évnél idősebb beutazóra érvényes, aki Kínából érkezik, és az amerikai állampolgárokra is vonatkozik. Az utazóknak két napnál nem régebbi negatív koronavírus-teszttel kell rendelkezniük, és azt a repülőgépre szállás előtt kell bemutatniuk. Az Amerikai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (US Centers for Disease Control and Prevention) közleménye szerint a szigorítást a Kínában tapasztalt növekvő fertőzésszám miatt vezetik be, ugyanakkor arra hivatkozik, hogy kevés pontos és átlátható információ áll rendelkezésre a távol-keleti országból, az ott előforduló vírusvariánsokat is beleértve. Ezek az adatok kritikusan fontosak a járvány terjedésének figyelemmel követése szempontjából annak érdekében, hogy mérsékelhessék az új vírusvariánsok bejutását az országba – hívta fel a figyelmet a járványügyi hivatal. (MTI)

 

 

 

Brüsszelt és az egész világot aggasztja az omikronnál veszélyesebb kínai COVID-mutáció

 

December elején az Európai Unió megszünetette a beutazásra vonatkozó valaminnyi járványkorlátozást, de fenntartotta a “vészfék” jogi lehetőségét.

Brüsszelt és az egész világot aggasztja egy, az omikronnál veszélyesebb kínai COVID-mutáció kialakiulásának és elterjedésének veszélye.

Forrás: euronews.com

A nyitókép illusztráció.

 

Amennyiben tetszik a tartalmak sokszínűsége, kérjük szánjon még ránk pár percet támogassa a PannonHírnök szerkesztőinek munkáját és kövessen minket a Facebookon!

 


Hasonló cikkek