Férfi kézilabda Európa-liga – A Gyöngyös is kiesett

A Balatonfüred után a Gyöngyös sem jutott a csoportkörbe a férfi kézilabda Európa-ligában, miután a selejtező második fordulójának kedd esti visszavágóján 36-24-re kikapott a német Füchse Berlin otthonában.

A párharc egy héttel ezelőtti első meccsét a Füchse Berlin 25-23-ra megnyerte Gyöngyösön.

Eredmény, selejtező, 2. forduló, visszavágó:
Füchse Berlin (német) – HEDO-B.Braun Gyöngyös 36-24 (17-12)
———————————————————–
Továbbjutott: a Füchse Berlin, kettős győzelemmel (61-47)

Mirko Herceg vezérletével remekül kezdtek a hevesiek, hiszen a kilencedik percben 6-5-re vezettek a Bundesliga élcsapatának otthonában, és a 17. percben még döntetlen volt az állás (8-8). Ekkor Lasse Anderson irányításával elléptek a berliniek, majd az első félidőt sorozatban három góllal zárták, így a szünetben 17-12-re vezettek.
A második félidőt egy 6-1-es sorozattal kezdte a német csapat (23-13), és bár a Gyöngyös igyekezett tartani a lépést ellenfelével (26-19), Varsandán Milán góljai után tíz gól fölé nőtt a hazaiak előnye (32-21).
A mezőny legeredményesebb játékosa a gyöngyösieket erősítő horvát Mirko Herceg volt, aki tíz lövésből hat gólt szerzett.
A csoportkörben – amelynek sorsolását csütörtökön rendezik – így csak egy magyar csapat, a Grundfos Tatabánya KC szerepel majd.