Férfi kosárlabda NB I – Egyenlített a döntőben a Szombathely

A címvédő Szombathely hazai pályán 26 ponttal legyőzte az alapszakaszgyőztes Szolnokot kedden a férfi kosárlabda NB I döntőjének második mérkőzésén, ezzel 1-1-re kiegyenlített az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

Eredmény:
döntő, 2. mérkőzés:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olajbányász 99-73 (24-23, 28-17, 31-14, 16-19)
———————————————————————
Legjobb dobók: Perl 20, Váradi 17, Benke 16, Bruinsma 15, Anderson 12, Keller 10, illetve Badzim 15, Warner 13, Juhos 12, Subotic 10
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 1-1.

Az alapszakaszt 20/6-os győzelmi mérleggel nyerő Szolnok – amely áprilisban bronzérmet szerzett a Magyar Kupában – a döntő szombati nyitányán, odahaza 80-77-re verte a 2019-ben aranyérmes Falcót. A meccs hőse a horvát Roko Badzim volt, aki a dudaszó pillanatában győztes triplát dobott.
A második felvonás a mintegy 1800 nézőnek köszönhetően remek légkörben kezdődött az Arena Savariában, s a hangulatot az ötödik percben Marjan Cakarun és Váradi Benedek kakaskodása borzolta: a Szolnok horvát légiósa – aki szombaton 18 ponttal rukkolt elő – fejelő mozdulatot tett ellenfele arca felé, ezért kiállították, míg a magát látványosan eldobó Váradi technikai hibát kapott.

A szoros nyitónegyedet követően a Magyar Kupa-címvédő hazaiak hat ponttal elhúztak, főként Benke Szilárd és az amerikai Evan Bruinsma révén, csakhogy a 26. percben már a 12. bajnoki döntőjét vívó Olaj vezetett (35-37). A nagyszünetben a válogatott csapatkapitányának, Keller Ákosnak a dudaszós hármasával 52-40 volt az állás, a félidő legjobbja pedig – a három napja 27 pontot szóró – Perl Zoltán volt 13 ponttal.
Térfélcsere után gyorsan 27 pontra nőtt a kétszeres bajnok Falco előnye (74-47), Benke, Váradi és Bruinsma ontotta a kosarakat, míg a túloldalon Gasper Potocnik vezetőedző időkérésekkel sem tudott gátat vetni a hazai rohamoknak.

A szárnyaló vasiak által 31-14-re nyert harmadik negyedben gyakorlatilag eldőlt a találkozó, a 83-54-ről induló zárószakaszban pedig csakhamar 30 pont fölé nőtt a különbség. Innentől már gálameccs-hangulata lett az összecsapásnak, a Tisza-partiak küzdöttek a tisztes helytállásért, de a kiélezett első mérkőzés után nagy különbségű vereséget szenvedtek.
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó döntő pénteken 15.30 órakor folytatódik Szolnokon, ahol a házigazdák a kiállított Cakarun nélkül lépnek pályára.