Időkapszulába zárt DVTK történelem

Csütörtökön lerakták az új Diósgyőri stadion alapkövét. Az ünnepségen beszédet mondott Kozmann György, sportért felelős helyettes államtitkár, Kriza Ákos polgármester, Pásztor Ervin, az építkezés vezetője és Szabó Tamás, a DVTK ügyvezetője.

 

Kozmann György helyettes államtitkár köszöntőt mond / PTV Fotó: Vona Ildikó
Kozmann György helyettes államtitkár köszöntőt mond

 

A rendezvény főeseménye annak az időkapszulának az összeállítása volt, amit aztán a bontás alatt álló stadionnál helyeztek el a jelenlévők. A kapszulába egy emléklapot raktak, a stadion látványtervét, a támogatási szerződés másolatát, egy DVTK zászlót – a klub vezetőinek és játékosainak aláírásával-, egy dedikált fényképet a jelenlegi labdarúgócsapattól, valamint a Miskolci Napló nevű nyomtatott hetilap éppen aktuális példányát.

 

Készül az időkapszula / PTV Fotó: Vona Ildikó
Készül az időkapszula

 

Pásztor Ervin, a Diósgyőri Stadionrekonstrukciós Kft. ügyvezetője a diósgyőri labdarúgással kapcsolatos visszaemlékezésében megemlítette, hogy a stadion 1939. júniusára készült el, és az első rekonstrukció időpontja 1967-68 volt. A jelenleg zajló építkezést számadatokkal is alátámasztotta: a 27 ezer négyzetméter területű arénához egy 28 ezer négyzetméteres terület tartozik – bekötő utakkal, parkolókkal –, az épület 20 méter magas, a büfék, bárpultok hossza pedig 140 méter lesz. A 11 milliárd forintos fejlesztés keretében egy 15 ezer ülőhellyel rendelkező, multifunkcionális, UEFA IV-es besorolású stadion épül meg, ami az Európai Labdarúgó Szövetség minden biztonsági és kényelmi előírásainak megfelel, így már nemzetközi mérkőzéseket is rendezhetnek benne.

Miskolc polgármestere, Kriza Ákos szerint a jelenlegi építkezések és fejlesztések olyan mértékű lendületet adnak majd a helyi sportéletnek, mint a Diósgyőr-Vasgyári Testgyakorlók Körének megalapítása 1910. februárjában, hiszen megépül az új diósgyőri stadion, az MVSC sporttelep, megújul a Szentpéteri kapui „Papp Jóska pálya”, a DVTK birkózói új csarnokba költözhetnek, az Egyetemvárosban pedig már átadták az új atlétikai központot.  A sportért felelős helyettes államtitkár, Kozmann György köszöntőjében kiemelte: azt szeretnék elérni, hogy minél többen és többet sportoljanak, ezért vezették be az iskolákban a mindennapos testnevelést, és ezért támogatják az ilyen fejlesztéseket, mint a miskolci. Szabó Tamás, a DVTK ügyvezetője szerint a régi stadion tovább fog élni a szurkolók emlékezetében, de úgy gondolja, a mostani beruházással egy új aranykor elé néznek, és reméli, hogy bajnokcsapatot is ünnepelhetnek majd egyszer az új stadionban.

 

A DVTK aranycsapatának tagjai is részt vettek az eseményen / PTV Fotó: Vona Ildikó
A DVTK Aranycsapatának tagjai is részt vettek az eseményen 

 

Levetítették a stadion látványtervét a köszöntőket követően, majd ünnepélyesen lerakták az alapkövét. A bontási-építési munkákat már november 2-án elindították, amit a kivitelező gyors tempóban végez. A bontással párhuzamosan megkezdték az alapok lerakását is. Ha az átépítés ilyen ritmusban halad, akkor már 2017 végén – azaz a tervezett 15 hónapos határidő lejárta előtt – befejezhetik az építkezést.

 

Szöveg és fotók: Vona Ildikó

Nyitókép: Az alapkő letétele: (b-j) Pásztor Ervin, Kriza Ákos, Kozmann György, Szabó Tamás


Vona Ildikó

Híradások, beszámolók művészeti, színházi, zenei eseményekről, valamint interjúk készítése ismert művészekkel.

Hasonló cikkek