Ilyen lesz a Nemzeti Összetartozás Emlékhelye: 12 ezer település nevét vésik fel

A kormány tavaly augusztusi határozata értelmében az Alkotmány utca Kossuth Lajos tér felőli részén, a 2020. május 31-éig, azaz még a trianoni békediktátum 100. évfordulója előtt kialakítják a Nemzeti Összetartozás Emlékhelyét, amely magában foglalja a történelmi Magyarország 1913-as összeírás szerinti helységneveinek feltüntetését.

A Magyar Nemzet megszerezte a Nemzeti Összetartozás Emlékhely építési engedélyezési tervdokumentációjának részét képező látványterveket illetve a mintafal fotóit.

A képek kapcsán megkeresték Wachsler Tamást, a Kossuth tér rekonstrukciójáért felelős Steindl Imre Program Zrt. vezérigazgatóját, aki elmondta: az Alkotmány utca Parlament felőli száz méteres szakasza teljes mértékben a gyalogosoké lesz. A tér felől lejtő, négy méter szélességű száz méteres rámpán lehet eljutni az utcaszint alatt álló, több darabra hasított gránittömbhöz, amelyen az örök-láng fog lobogni.

A műtárgy két oldalán kapnak helyet a Magyar Királyság több mint 12 ezer településének kőbe faragott nevei három fajta betűméretben. A program vezetője azt is megjegyezte, hogy az Alkotmány utca szélén lévő fasor megmarad, a térszínbe bevágott műtárgyat pedig zöld sáv választja el majd a járdaszinttől.

A Kossuth tér közvetlen közelében kialakítandó emlékhely régi hiányosságot pótol a fővárosban, hiszen egészen mostanáig nem volt méltó emlékhelye a trianoni békediktátumnak, amely szétszabdalta a történelmi Magyarországot, azonban nem tudta megtörni a magyar nemzet tagjainak összetartozását.

Forrás: Magyar Nemzet


Hasonló cikkek