Kimagasló érdeklődés az Év fiatal vezetője pályázaton

Szeptember végéig még pályázhatnak a 35 év alatti vezetők az idén legelső alkalommal meghirdetett „Év fiatal vezetője – 2015” díjra. A neves szakemberekből álló zsűri megkezdte az értékelési szempontok összehangolását, ugyanakkor már az is látható: nem lesz könnyű dolog a színvonalas pályaművek alapján a legrátermettebb vezetők kiválasztása. 

„Minket is meglepett, hogy milyen nagyfokú az érdeklődés a pályázat iránt, folyamatosan tájékozódnak nálunk a potenciális pályázók a részleteket illetően” – jellemzi a váratlan közfigyelmet Tóth Annamária, a Fiatal Vezetők Akadémiáját működtető Coaching Team szakmai vezetője.

tothannamaria_150906

A szakember a felfokozott érdeklődést részben annak tudja be, hogy az ügy mellé álltak a hazai Top200-ban szereplő vállalatok, így például – arany fokozatú támogatóként – a Budapest Bank és a Microsoft, de még fontosabb szempont, hogy olyan elismerést kaphatnak a fiatal vezetők, amely „a vezető szerep tudatos megélésére hívja fel a figyelmet, mint például a vezető saját önfejlesztése, a hitelesség, a tudatosság, azaz a vezetés emberi oldala” – hívja fel a figyelmet a díj üzenetére Tóth Annamária.

Szeptember első napjaiban összeült már a héttagú zsűri is, hogy egymás között lefektessék az értékelés szempontrendszerét. A nemzetközi szaktekintélyekből álló grémium a bírálatkor figyelembe veszi majd a pályázó szervezeten belül betöltött pozícióját, a leadership szerep tudatos megélését, és természetesen az eddig elért eredményeket is. Nagy hangsúlyt helyeznek arra is, hogy a pályázó mennyire önreflektív, képes-e, szeretne-e tovább fejlődni, kész-e a folyamatos tanulásra, önfejlesztésre.

A díjra olyan 35 év alatti vezetők pályázhatnak, akiknek legalább egyéves vezetői tapasztalatuk van, és akik legalább öt főből álló csapatot irányítanak a mindennapok során. A díjra szeptember végéig lehet pályázni, az ünnepélyes díjkiosztó novemberben lesz, ekkor derül fény arra, ki lesz Magyarországon az Év Fiatal Vezetője. „Éles versenyre számítunk, mert a beérkező pályaművek és most a véghajrában tapasztalható érdeklődés azt vetíti előre, nem lesz könnyű a bírálat. Szeretnénk az összes pályázónak online megjelenést biztosítani majd és a legjobbaknak a személyes bemutatkozás lehetőségét is megadni. Több meglepetéssel is készülünk, így nagyon megéri pályázni” – mutat rá Tóth Annamária. A Coaching Team szakmai vezetője elmondja azt is, hogy a bírálók ugyanakkor a fődíj mellett különdíjakkal, és a további helyezetteknek járó díjakkal is készülnek képzési programok, tanfolyamok, szakkönyvek formájában.    

 


Hasonló cikkek