Mentőangyalokat képez a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szervezte

Borsod-Abaúj-Zemplén megyében évente több mint 91 ezer olyan esethez hívnak mentőt, ahol valóban szükség van segítségre. Csak Miskolcon évente huszonhatezerszer vonul ki az egészségügyi szolgálat balesethez, rosszulléthez vagy beteghez.

Ugyanakkor a magyarok kevesebb, mint egy százaléka tud hatékonyan elsősegélyt nyújtani. Vagy sosem tanulta, vagy az évek során megkopott és használhatatlanná vált az autóvezetői vizsga alapképzése során szerzett tudás. Pedig baleset esetén a legfontosabb az első néhány perc. A gyors és hatékony elsősegélynyújtás nélkülözhetetlen a helyszínre érkező szakszerű segítség megérkezéséig; megmentheti a bajba jutott életét.

Az elsősegélynyújtás elsajátítása iskoláskorban a legcélszerűbb. Ezt számos külföldi és néhány hazai példa is igazolja. A Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szervezte a tavaszi szünetben  szervezett táborával azt vállalta, hogy népszerűsíti, és megpróbálja készségszintre emelni az elsősegélynyújtás alapjait a középiskolások körében

-tájékoztatta szerkesztőségünket Szathmári-Király Ágnes

Összesen mintegy harminc miskolci, encsi, ózdi, kazincbarcikai, sátoraljaújhelyi, szerencsi, mezőkövesdi és tiszaújvárosi 10. évfolyamos fiatal kap lehetőséget, hogy 2018. március 28-30. között három napon keresztül 12 órás képzésen vegyen részt Tiszaújvárosban az Eötvös József Gimnázium Kollégiumában. Az itt megszerzett tudással saját közösségükben mentőangyalként léphetnek fel, ha szükség van a segítségre.

A táborban való részvétel ismétlésre ad lehetőséget azoknak, akik diáktársaikkal indulnak majd a májusi vöröskeresztes elsősegélynyújtó versenyen. A hagyományos megmérettetésen a megye legjobbjai teszik próbára tudásukat élethűnek tűnő baleseti szituációkban.

A ’Baj van? Segíthetek? elnevezésű program keretében a tábort támogatta a Tesco-Global Áruházak Zrt. és a Magyar Adományozói Fórum (MAF).

 

 

 

 


Hasonló cikkek