Miért éppen a nyuszi hozza a tojásokat?

Az Ön gyermeke is feltette már azt a teljesen logikus kérdést, hogy „miért éppen a nyuszi hozza a tojást…? Az alábbi sorokból megtudhatja, mi lehet a kérdésre adható válasz.

A tojások festése ókori hagyomány, amit a 13. századtól írásos emlékek is megörökítenek, a nyúl pedig a termékenység ősi szimbóluma. De hogyan került összefüggésben a nyuszi a tojással?

Egy félrehallás eredménye a tojást tojó nyuszi

A néprajztudósok szerint a húsvéti nyuszi egy véletlen félreértés következtében jutott tojáshozó szerepéhez. Ez Németországban történt, ahol egyes vidékeken húsvétkor gyöngytyúkkal és annak tojásával ajándékozták meg egymást az emberek. A gyöngytyúk német neve: Haselhuhn, de legtöbbször csak “Hasel”-nek hívták. Ezt a szót hozták aztán tévesen összefüggésbe a nyulat jelentő Hase szóval. Így lett tehát a gyöngytyúkból nyúl. De miért hoz a nyuszi csokitojást Húsvétkor? A kép után ez is kiderül.

A tojást tojó nyúl ötlete az 1700-as években született meg az Egyesült Államokban. A pennsylvaniai holland telepesek az “Osterhase” vagy “Oschter Haws” (azaz a Húsvéti Nyúl) eljöveteléről meséltek gyerekeiknek. A Mikuláshoz hasonló ünnepi szokás szerint a jó gyerekek színesre festett tojásokat kaphattak a húsvéti nyúltól a kitett sapkáikba.

Tehát meg is van az újabb összefüggés a csokimikulások és a csokinyuszik között…

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánunk!

Képek forrása: http://www.focusonthefamily.comhttp://www.haz.de


Hasonló cikkek