Mivel lehet legyőzni a csúcsforgalmat?

Néha az ember egész napját megpecsételi, ha rossz közlekedési eszközt választ a munkahely megközelítéséhez. Ezúttal sorba vettük, a leggyakrabban használt alternatívák legjellemzőbb előnyeit és hátrányait.

Ha el akar késni, üljön autóba!

Személyautóval talán kényelmes az utazás, hiszen állandó biztonságot kölcsönöz az időjárással szemben az év minden napján és akkor indul a „járat”, amikor tetszik. Azonban a legtöbb településen, főleg a nagyvárosokban állandó problémát okoz, hogy akár több kilométeres kocsisor alakulhat ki. Ennek okait már természetesen megfejtették, azonban tény, hogy amíg a sofőrök ragaszkodnak a jelenlegi vezetési stílusaikhoz, addig a dugók nem fognak megszűnni.

Aki eddig még nem hallott volna róla, a legtöbb forgalmi torlódást nem egy időszaki sávlezárás vagy baleset miatt alakul ki, egyszerűen csak egy hirtelen sávváltás, vagy éppen a betartatlan követési távolság okozza. Az egyik sofőr fékez egyet, mire a mögötte lévő autós kénytelen egy kicsit erősebben rálépni a fékpedálra és ez így tovább, mígnem teljesen meg nem áll a sor.

Indítsa sportosan a napot!

Tény, hogy a biciklire pattanni egyszerű, sportos és talán még maga mögött is hagyja az a forgalom kitisztulására váró ideges autósokat. Azonban valljuk be, hacsak nem a szomszéd utcába tart vele az ember, alaposan leizzad, mire odaér. Arról nem beszélve, hogy a biciklisek árnyékként suhannak el, szinte észrevétlenül a legforgalmasabb utakon is – ezzel kockáztatva, hogy egy figyelmetlenebb sofőr esetleg leszorítja az útról.

A robogó a leggyorsabb választás és egyben talán a legveszélyesebb is

Motorosként meggyőződésem, hogy hosszútávon sem autóval, sem biciklivel, sem pedig tömegközlekedéssel utazva nem lehet hamarabb célt érni, mint egy motorral. Persze nem mindegy, hogy milyen motor, hiszen egy széles, nagytestű géppel éppen ugyanúgy be lehet ragadni az autósok sorába. Egy kistestű, vékony vassal azonban pillanatok alatt át lehet jutni a városon.

Kockázata, hogy sebességéből és méretéből adódóan nagyot lehet vele esni, síkos időben pedig csak a legbátrabbak élnek a lehetőséggel. Hiszen míg egy bicikli alig húsz kiló, addig egy kis robogó is legalább ötven – ha csúszik, akkor ember legyen a talpán, aki megtartja.

álló kocsisor

Marad tehát a tömegközlekedés?

A tömegközlekedés állandó bizalmatlanságot kölcsönöz az embernek. Hiszen nem tudhatja, hogy mikor fog késni vagy mikor fog meghibásodni, esetleg kimaradni az adott járat. Valamint az embernek nagy toleranciára van szüksége, hogy elfogadja a tényt, hogy bizony gyakori, hogy a buszra már csak úgy tud fellépni, ha teljesen összehúzza magát.

A tömegközlekedés egyébként egyre drágább szolgáltatásnak minősül, sokszor kedvezőbben jön ki a benzinköltség, mint a bérlet megvásárlása.

Azonban ha a tömegközlekedésnél probléma adódik, számíthat rá, hogy azt megoldják és fel fognak mutatni egy alternatív lehetőséget, hogy bejusson a munkahelyére.

szavazzon

 


Hasonló cikkek