“nincs mentesség” – Előzetes letartóztatásba kerülhet a gyanúsított kormánytisztviselő és társa

A hivatali visszaéléssel gyanúsított belügyminisztériumi kormánytisztviselő és társa előzetes letartóztatását indítványozza a Fővárosi Főügyészség.

Az ügyészség szerdán azt közölte az MTI-vel, hogy a tisztviselő társa, egy vállalkozó több tucat polgármesternek ajánlotta fel, hogy minisztériumi kapcsolata révén vis maior pályázati pénzhez tudja juttatni a településeiket, ha a kivitelezéssel az ő cégét bízzák meg. A jelenlegi adatok szerint kétszer utalt arra is, hogy a vállalkozói díjat úgy kell megállapítani, hogy abból “a kapcsolatát is részesíthesse”.

A gyanú szerint a vállalkozót a minisztériumi kapcsolata – a kormánytisztviselő – rejtett, illetve leplezett módon látta el információkkal.

A kormánytisztviselő esetében folytatólagosan elkövetett hivatali visszaélés, a vállalkozóval szemben pedig – más bűncselekmények mellett – vesztegetést állítva elkövetett befolyással üzérkedés bűntette a megalapozott gyanú.

A Fővárosi Főügyészség indítványozta mindkét gyanúsított előzetes letartóztatásának elrendelését, a kormánytisztviselő esetében a bizonyítás megnehezítése és a bűnismétlés veszélye, a vállalkozóéban pedig a szökés-elrejtőzés, a bizonyítás megnehezítése és a bűnismétlés veszélye miatt.

Az előzetes letartóztatásról a Budai Központi Kerületi Bíróság még szerdán hoz döntést – írta az ügyészség.

Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata a hét elején közölte: a Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján a Nemzeti Nyomozó Iroda hétfő reggel fogta el B. Imre 35 éves budapesti kormánytisztviselőt és az 55 éves Sz. Attila táti vállalkozót.

A Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai előállították B. Imrét és Sz. Attilát, gyanúsítotti kihallgatásuk után mindkettőjüket őrizetbe vették.

A Belügyminisztérium (BM) ugyancsak hétfői közleményében azt írta: a tárca önkormányzati államtitkárságának önkormányzati gazdasági főosztálya vagyongazdálkodási és településüzemeltetési osztályának munkatársát vették őrizetbe. Hozzátették: az 55 éves vállalkozó cége végezte azokat a munkálatokat, amelyeket a vis maior alap terhére az érintett önkormányzatok jogszerűen nem számolhattak volna el.

Hangsúlyozták: Magyarországon mindenkire, így a BM munkatársaira, valamint az őket hivatali visszaélésre biztatókra is ugyanazok a jogszabályok vonatkoznak – “nincs mentesség”.

A kormánytisztviselő jogviszonyát soron kívül megszüntetik – közölték.

 


Hasonló cikkek