Rotterdami tenisztorna – Fucsovics Márton negyeddöntős

Fucsovics Márton negyeddöntőbe jutott az 1,12 millió euró (403,5 millió forint) összdíjazású rotterdami keménypályás férfi tenisztornán.

A világranglista 59. helyezettje a csütörtöki nyolcaddöntőben a spanyol Alejandro Davidovich Fokinát (51.) győzte le két szettben.
Az első játszma hullámzóan alakult, a magyar teniszező kétszer, ellenfele háromszor veszítette el adogatójátékát, majd ötven percet követően Fucsovics került előnybe (6:3). Mivel a második felvonásban is három alkalommal nyerte el Davidovich Fokina szervajátékát, és mindkét szettben az ő sikerével zárultak a hosszú játékok, végül 1 óra 33 perc alatt magabiztosan győzött (6:2).
A nyíregyházi sportoló öt ászt szervált a meccsen, spanyol riválisa egyet sem.
Fucsovics ellenfele a negyeddöntőben a világranglistán 56. helyezett amerikai Tommy Paul lesz pénteken este.