Skócia függetlensége és uniós tagsága a cél

Skócia újbóli uniós csatlakozásával kampányol a Skót Nemzeti Párt vezetője az Egyesült Királysághoz tartozó, csaknem Magyarország méretű országrész függetlenségéért. Nicola Sturgeon első miniszter azzal érvel: a 2016-os brexit népszavazáson, a skótok túlnyomó többsége, 62 százaléka arra szavazott, hogy a szigetország maradjon az Európai Unió tagja. Önmagában az indoklás kevés.

 

,,Ha nem megyünk vissza, akkor ez továbbra is sokba fog kerülni nekünk”

 

A brit Legfelsőbb Bíróság már meghallgatást tartott abban a kérdésben, vajon a Holyrood, Skócia törvényhozása törvénybe foglalhatja-e a kilenc év alatt immár második függetlenségi referendum kiírását. Döntése az elkövetkező hetekben várható. Amennyiben engedélyezi a népszavazást, azt 2023. október 19-én tartanák meg. A legfrissebb közvélemény-kutatások szerint a függetlenségpártiak még hátrányban vannak, de ha ma rendeznék a népszavazást, nagyon szoros eredmény születne.

„Nem, nem, nem, nem, nem, nem, nem, nem, nem, nem, nem. A kilépés nagy hiba volt. Már így is túl sokba került az Egyesült Királyságnak. És ha nem megyünk vissza, akkor ez továbbra is sokba fog kerülni nekünk” – idézte a Guardian az uniós újracsatlakozásért tüntetők egyikét.

„Hosszú távon szenvedni fogunk, mert nem tudunk majd eladni és vásárolni Európából, amely a legnagyobb piacunk” – érvelt a winchesteri Joshua Allotey, egyike annak a több ezer embernek, aki október utolsó előtti szombatján, a brit kormányzási vákuumban, Truss lemondása után és utódja, Sunak kijelölése előtt London belvárosában, a Parlament téren követelte, hogy az Egyesült Királyság lépjen vissza az Európai Unióba.

 

 

„A brexit a lassú halál, amely évek óta kivérezteti az Egyesült Királyságot”

 

„Nagyon határozottan úgy érezzük, hogy a mostani helyzet közvetlenül a 2016-os népszavazásra vezethető vissza, amely tulajdonképpen egy tanácsadói népszavazás volt” – mondta egy hölgy Warwickshire-ból, aki szerint az 52:48-as szavazati arány nem jelent meggyőző többséget, viszont fenekestől felborította az országot. „Nézze meg, hogy hol tartunk hat évvel később” – tette hozzá.

„A brexit a lassú halál, amely évek óta kivérezteti az Egyesült Királyságot” – ezt állítja Oliver Jackson, egy 26 éves dorseti raktáros, aki fontosnak tartja, hogy a politikusok meghallgassák azokat, akik újra csatlakozni akarnak az EU-hoz.

A cikk ITT folytatódik!

Amennyiben tetszik a tartalmak sokszínűsége, kérjük szánjon még ránk pár percet támogassa a PannonHírnök szerkesztőinek munkáját és kövessen minket a Facebookon!


Hasonló cikkek