Szívünk nagyot dobbant: Kijutott a kézilabda válogatott az olimpiára

A magyar női kézilabda-válogatott 31-22-re győzte le Szerbiát, ezzel az utolsó nap meccsétől függetlenül kijutott Tokióba, az olimpiai játékokra. A magyar válogatott elképesztő teljesítményt nyújtott, nagyon simán nyert, ami olimpiai repülőjegyet ért.
Létfontosságú volt a meccs eleje, de ezt nagyon szépen megoldottuk. Szöllősi-Zácsik Szandra szerezte az első gólt, aztán 5-2-re mentünk el. A kezünkben volt a lehetőség, és ezt a lehetőséget az utolsó másodpercig ott is tartottuk. Fontos tény, egyetlen percig sem vezettek a szerbek. Motiváltan harcolt a magyar csapat az utolsó pillanatig.

Az első félidő felénél 10-6 volt az előny ide. A szerbek, ahogy szoktak, nagyot küzdöttek, de a magyar lányok ma tényleg a legtöbbet adták ki magukból. A félidőre is 16-12 volt ide, nem engedtük közel magunkhoz legnagyobb riválisunkat. Tartottuk az előnyt, ez volt a legfontosabb.

A második félidőben sem sikerült a szerbeknek három góllal közelebb kerülni a magyar csapathoz. A szélső játékunk csodálatos volt, 11 gól jött a szélről. A 40. percben már hat góllal vezettünk, Félig már ünnepelt a csapat, negyedórával a vége előtt már nyolc gól volt ide.

Ezt az előny pedig végig tartotta a fiatal magyar válogatott, amely csodálatos sikert ért el. Ez a női kézilabdának egy óriási siker, a magyar női válogatott nagy sikert ért el, hiszen Peking, 2008 óta nem voltunk ott az olimpián.