Tizenegyest rontott, mégis győzött a DAC Rózsahegyen

Eric Ramírez góljával 1:0-ra nyert a DAC az MFK Ružomberok otthonában a labdarúgó Fortuna Liga rájátszásának utolsó, 5. fordulójában. A DAC a harmadik helyen zárta az idényt, és a playoff 5 meccséből 4-et megnyert.

Rövid időn belül harmadszor találkozott a DAC a rózsahegyiekkel – a kupában a liptóiak voltak sikeresebbek, egy dunaszerdahelyi 1:1 után hazai pályán 3:0-ra legyőzték Bernd Storck együttesét. A szerdai kupadöntőben azonban a rózsahegyi csapat 1:0-ra alulmaradt a bajnok Slovannal szemben.

A DAC-ot 116 drukker is elkísérte, akik az első perctől fogva hangosabbak voltak, mint a hazai szurkolók, de az első 10 percben a hazai csapat volt aktívabb.

A második félidő elején egyértelműen dominált a DAC, Fábry, Ramírez és Balic is próbálkozott. A 60. percben tizenegyeshez jutottak a dunaszerdahelyiek, Kalmár büntetőjét azonban Krajčirik kivédte. Az addig békés hazai drukkerek egy része megvadult, jöttek a válogatott magyarellenes szitkok.

Időközben az eső is rájött, még joban megnehezítve a kapusok dolgát. Az utolsó 15 perc igazi vadnyugati focit hozott, a nagy rohanásban hol az egyik, hol a másik kapu előtt alakult ki helyzet – a 81. percben pedig a DAC egy egyérintős akció végén Sharani passza után Ramírez révén vezetést szerzett – 0:1!

A DAC ebben az idényben először győzte le a rózsahegyieket, ám mivel a zsolnaiak simán, 5:0-ra verték a nagymihályiakat, a DAC a 3 pont ellenére sem tudott előbbre lépni a táblázaton. Bernd Storck együttese így a harmadik helyen zárta a Fortuna Liga 2019/2020-as idényét.

Forrás: bumm.sk