Tokió 2020 – Úszás: dobogósok, éremtáblázat

Az úszás dobogósai, éremtáblázata és a magyar indulók szereplése a tokiói olimpián:

férfiak:
——-
50 m gyors:
1. Caeleb Dressel (Egyesült Államok)
2. Florent Manaudou (Franciaország)
3. Bruno Fratus (Brazília)
…26. Lobanovszkij Maxim

100 m gyors:
1. Caeleb Dressel (Egyesült Államok)
2. Kyle Chalmers (Ausztrália)
3. Kliment Kolesznyikov (Orosz Olimpiai Bizottság)
…8. Németh Nándor
…20. Szabó Szebasztián

200 m gyors:
1. Tom Dean (Nagy-Britannia)
2. Duncan Scott (Nagy-Britannia)
3. Fernando Scheffer (Brazília)
…15. Németh Nándor
…30. Kozma Dominik

400 m gyors:
1. Ahmed Hafnaoui (Tunézia)
2. Jack McLoughlin (Ausztrália)
3. Kieran Smith (Egyesült Államok)
…18. Zombori Gábor

800 m gyors:
1. Robert Finke (Egyesült Államok)
2. Gregorio Paltrinieri (Olaszország)
3. Mihajlo Romancsuk (Ukrajna)
…22. Kalmár Ákos

1500 m gyors:
1. Robert Finke (Egyesült Államok)
2. Mihajlo Romancsuk (Ukrajna)
3. Florian Wellbrock (Németország)
…15. Gyurta Gergely
…22. Kalmár Ákos

100 m pillangó:
1. Caeleb Dressel (Egyesült Államok)
2. MILÁK KRISTÓF
3. Noe Ponti (Svájc)
…14. Szabó Szebasztián

200 m pillangó:
1. MILÁK KRISTÓF
2. Honda Tomoru (Japán)
3. Federico Burdisso (Olaszország)
4. Kenderesi Tamás (Magyarország)

100 m hát:
1. Jevgenyij Rilov (Orosz Olimpiai Bizottság)
2. Kliment Kolesznyikov (Orosz Olimpiai Bizottság)
3. Ryan Murphy (Egyesült Államok)
…29. Telegdy Ádám
Bohus Richárdot az előfutamból kizárták

200 m hát:
1. Jevgenyij Rilov (Orosz Olimpiai Bizottság)
2. Ryan Murphy (Egyesült Államok)
3. Luke Greenbank (Nagy-Britannia)
…5. Telegdy Ádám

100 m mell:
1. Adam Peaty (Nagy-Britannia)
2. Arno Kamminga (Hollandia)
3. Nicolo Martinenghi (Olaszország)

200 m mell:
1. Izaak Stubblety-Cook (Ausztrália)
2. Arno Kamminga (Hollandia)
3. Matti Mattsson (Finnország)

200 m vegyes:
1. Vang Sun (Kína)
2. Duncan Scott (Nagy-Britannia)
3. Jeremy Desplanches (Svájc)
…7. Cseh László
…20. Kós Hubert

400 m vegyes:
1. Chase Kalisz (Egyesült Államok)
2. Jay Litherland (Egyesült Államok)
3. Brendon Smith (Ausztrália)
4. VERRASZTÓ DÁVID
…13. Bernek Péter

4×100 m gyors:
1. Egyesült Államok (Caeleb Dressel, Blake Pieroni, Bowen Becker, Zach Apple)
2. Olaszország (Alessandro Miressi, Thomas Ceccon, Lorenzo Zazzeri, Manuel Frigo)
3. Ausztrália (Matthew Temple, Zac Incerti, Alexander Graham, Kyle Chalmers)
…5. Magyarország (Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Bohus Richárd, Németh Nándor)

4×200 m gyors:
1. Nagy-Britannia (Tom Dean, James Guy, Matthew Richards, Duncan Scott)
2. Orosz Olimpiai Bizottság (Martin Maljutyin, Ivan Girev, Jevgenyij Rilov, Mihail Dovgaljuk)
3. Ausztrália (Alexander Graham, Kyle Chalmers, Zac Incerti, Thomas Neill)
A magyar váltót kizárták (Holló Balázs, Zombori Gábor, Kozma Dominik, Márton Richárd)

4×100 m vegyes:
1. Egyesült Államok (Ryan Murphy, Michael Andrew, Caeleb Dressel, Zach Apple)
2. Nagy-Britannia (Luke Greenbank, Adam Peaty, James Guy, Duncan Scott)
3. Olaszország (Thomas Ceccon, Nicolo Martinenghi, Federico Burdisso, Alessandro Miressi)
…13. Magyarország (Bohus Richárd, Takács Tamás, Kós Hubert, Holoda Péter)

nők:

50 m gyors:
1. Emma McKeon (Ausztrália)
2. Sarah Sjöström (Svédország)
3. Pernille Blume (Dánia)

100 m gyors:
1. Emma McKeon (Ausztrália)
2. Siobhan Bernadette Haughey (Hongkong)
3. Cate Campbell (Ausztrália)

200 m gyors:
1. Ariarne Titmus (Ausztrália)
2. Siobhan Bernadette Haughey (Hongkong)
3. Penny Oleksiak (Kanada)

400 m gyors:
1. Ariarne Titmus (Ausztrália)
2. Katie Ledecky (Egyesült Államok)
3. Li Ping-csie (Kína)
…10. Késely Ajna

800 m gyors:
1. Katie Ledecky (Egyesült Államok)
2. Ariarne Titmus (Ausztrália)
3. Simona Quadarella (Olaszország)
…13. Késely Ajna

1500 m gyors:
1. Katie Ledecky (Egyesült Államok)
2. Erica Sullivan (Egyesült Államok)
3. Sarah Köhler (Németország)
…9. Késely Ajna
…12. Mihályvári-Farkas Viktória

100 m pillangó:
1. Margaret MacNeil (Kanada)
2. Csang Jü-fej (Kína)
3. Emma McKeon (Ausztrália)
…27. Sebestyén Dalma

200 m pillangó:
1. Csang Jü-fej (Kína)
2. Regan Smith (Egyesült Államok)
3. Hali Flickinger (Egyesült Államok)
4. Kapás Boglárka

100 m hát:
1. Kaylee McKeown (Ausztrália)
2. Kaylie Masse (Kanada)
3. Regan Smith (Egyesült Államok)
…18. Burián Katalin

200 m hát:
1. Kaylee McKeown (Ausztrália)
2. Kylie Masse (Kanada)
3. Emily Seebohm (Ausztrália)
…10. Burián Katalin
…20. Hosszú Katinka

100 m mell:
1. Lydia Jacoby (Egyesült Államok)
2. Tatjana Schoenmaker (Dél-afrikai Köztársaság)
3. Lilly King (Egyesült Államok)

200 m mell:
1. Tatjana Schoenmaker (Dél-afrikai Köztársaság)
2. Lilly King (Egyesült Államok)
3. Annie Lazor (Egyesült Államok)
…25. Békési Eszter

200 m vegyes:
1. Ohasi Jui (Japán)
2. Alex Walsh (Egyesült Államok)
3. Kate Douglass (Egyesült Államok)
…7. Hosszú Katinka
…17. Sebestyén Dalma

400 m vegyes:
1. Ohasi Jui (Japán)
2. Emma Weyant (Egyesült Államok)
3. Hali Flickinger (Egyesült Államok)
…5. Hosszú Katinka
6. Mihályvári-Farkas Viktória

női 4×100 m gyorsváltó:
1. Ausztrália (Bronte Campbell, Meg Harris, Emma McKeon, Cate Campbell)
2. Kanada (Kayla Sanchez, Margaret Macneil, Rebecca Smith, Penny Oleksiak)
3. Egyesült Államok (Erika Brown, Abbey Weitzeil, Natalie Hinds, Simone Manuel)

4×200 méteres gyorsváltó:
1. Kína (Jang Csün-hszüan, Tang Mu-han, Csang Jü-fej, Li Ping-csie)
2. Egyesült Államok (Allison Schmitt, Paige Madden, Kathryn McLaughlin, Katie Ledecky)
3. Ausztrália (Ariarne Titmus, Emma McKeon, Madison Wilson, Leah Neale)
…7. Magyarország (Jakabos Zsuzsanna, Veres Laura, Késely Ajna, Kapás Boglárka, Verrasztó Evelyn)

4×100 m vegyes:
1. Ausztrália (Kaylee McKeown, Chelsea Hodges, Emma McKeon, Cate Campbell)
2. Egyesült Államok (Regan Smith, Lydia Jacoby, Torri Huske, Abbey Weitzeil)
3. Kanada (Kylie Masse, Sydney Pickrem, Margaret MacNeil, Penny Oleksiak)

4×100 méteres mix vegyesváltó:
1. Nagy-Britannia (Kathleen Dawson, Adam Peaty, James Guy, Anna Hopkin)
2. Kína (Hszü Csia-jü, Jen Ce-pej, Csang Jü-fej, Jang Csün-hszüan)
3. Ausztrália (Kaylee McKeown, Izaac Stubblety-Cook, Matthew Temple, Emma McKeon)
…15. Magyarország (Kovács Benedek, Halmai Petra, Márton Richárd, Gyurinovics Fanni)

Az éremtáblázat:
ARANY  EZÜST BRONZ
Egyesült Államok       11    10     9
Ausztrália              9     3     8
Nagy-Britannia          4     3     1
Kína                    3     2     1
Orosz Olimpiai Csapat   2     2     1
Japán                   2     1     –
Kanada                  1     3     2
MAGYARORSZÁG            1     1     –
Dél-afrikai Köztársaság 1     1     –
Tunézia                 1     –     –
Olaszország             –     2     4
Hongkong                –     2     –
Hollandia               –     2     –
Ukrajna                 –     1     1
Franciaország           –     1     –
Svédország              –     1     –
Svájc                   –     –     2
Brazília                –     –     2
Németország             –     –     2
Finnország              –     –     1
Dánia                   –     –     1


Hasonló cikkek