Vízilabda BL – Négygólos előnyről bukott pontokat a Ferencváros

A Ferencváros komoly előnyt leadva, 11-11-es döntetlent ért el a szerb Radnicki Kragujevac vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek második fordulójában.

A zöld-fehérek az első körben is döntetlenre végeztek a Brescia otthonában, így két ponttal várják a folytatást.
Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:
A csoport:
Radnicki Kragujevac (szerb) – FTC-Telekom Waterpolo 11-11 (2-2, 4-4, 1-2, 4-3)
——————————————————————————
a magyar csapat gólszerzői: Jansik 4, Vámos 3, Varga Dé. 2, Damonte, Merkulov 1-1,

Kiegyenlített játékot hozott az első negyed, melynek elején nehezen lendültek játékba a csapatok, az első gólra három és fél percet kellett várni. A vezetést a hazaiak szerezték meg, de a 2019-es BL-győztes magyar együttes gyorsan egyenlített, majd az újabb hazai találatra is rögtön válaszolt (2-2). A második szakaszban az emberelőnyöket jól használták ki a csapatok, melyek fej fej mellett haladtak, és ugyan szinte mindig a házigazda került előnybe, a Ferencváros az utolsó percben – először a meccsen – átvette a vezetést, amit szinte a dudaszó pillanatában egyenlített ki a szerb együttes (6-6).

A félidő után nagyot változott a meccs képe, ugyanis feltűnően sok lett a hiba mindkét oldalon, magyar szempontból viszont biztató volt, hogy a negyed három góljából Varga Dénesék szereztek, így előnyről (8-7) kezdhették a zárószakaszt.
Az utolsó negyedet álomszerűen kezdte az FTC, mely Jansik Szilárd negyedik, Varga Dénes második és Vámos Márton harmadik góljával, négy perccel a vége előtt 11-7-re ellépett, s már úgy tűnt, győzelemmel távozhat majd Szerbiából.

A hazaiak azonban nem adták fel, és fokozatosan csökkentették hátrányukat. Az utolsó percre már csak eggyel vezetett a vendéggárda, mely 30 másodperccel a vége előtt ziccert hibázott, a szerbek pedig Milos Cuk becsorgó lövésével kiegyenlítettek.
Ebben a csoportban még a spanyol Barceloneta, a görög Olimpiakosz, a georgiai Dinamo Tbiliszi, a szerb Novi Beograd és a Brescia, valamint a horvát Jadran Split szerepel.
A B csoportban érdekelt OSC Újbuda szerdán a szintén szerb Crvena zvezda vendége lesz.
A két nyolccsapatos csoportból az első négy helyezett jut a sorozat belgrádi nyolcas döntőjébe, ugyanakkor a házigazda Novi Beograd helye garantált a végjátékban.