A nádszegi teniszező a párizsi tenisztorna főtábláján

A világranglista 104. helyén jegyzett nádszegi teniszező, Gombos Norbert sikerrel vette a párizsi tenisztorna selejtezőit és ott lehet a főtáblán.

A 30 esztendős felvidéki játékos 3  játszmában bizonyult jobbnak a ranglistán magasabban jegyzett moldáv Radu Albottal szemben. Gombos az első játszmában 2x is elvesztette adogatójátékát, de sikerült visszajönnie és 3 alkalommal is elvette ellenfele adogatását, így 7-5 arányban megnyerte az első szettet.

A 2. játszmában a 85. helyen rangsorolt moldáv teniszező mindent elkövetett az egyenlítés érdekében, 2x is breakelte Gombost, végül 6-4-re megnyerte a 2. szettet, ami azt jelentette következhetett a mindent eldöntő játszma.

A 3. szettben nagy csata folyt, a moldáv teniszező már 4-2-re is vezetett, és úgy tűnt, kezében a meccs, de nádszegi teniszező elképesztő játékkal rukkolt elő, megfordította a mindent eldöntő szettet. Gombos 2 alkalommal is elvette Albot adogatását, 6-4-re hozta a 3. játszmát, ezzel megnyerte a mérkőzést. A felvidéki teniszező tehát ott lesz a párizsi tenisztorna főtábláján.

ATP Masters 1000, selejtező, Döntő: Gombos Norbert – Radu Albot (moldáv) 7-5, 4-6, 6-4

Forrás: ma7.sk