Az intrika nagymesterei – tipikus intrikus

Tipikus intrikus

Az intrikusság jellembeli sajátosság. Összefügg az egyén intelligenciájával, kultúrájával,- de leginkább egyéni kulturálatlanságával – azáltal, hogy önmagát mintegy piedesztálra emeli, riválisát pedig egy csoportból, társaságból szándékosan, előre megfontoltan próbálja kirekeszteni. 

Az intrikus kvázi instruálja, utasítja, maga mellé állítja a csoport tagjait, akik így integrálódva összegeződnek, egységgé válnak. Az intrikus nem egyéb, mint egy cselszövő, áskálódó, bajkeverő, aki alantas, kicsinyes játszmáival nagyon sok problémát okozhat ellenfeleinek.

Előfordulhat, hogy az ellenfél egzisztenciájának aláásása a cél, vagy “csupán” a társaságból való kirekesztése, de bármi is vezérli soha nem játszik nyilt sisakkal; a háttérben tevékenykedik, majd orvul lecsap áldozatára a kellő, védtelen pillanatban.   

Jellemének központi vezérfonala a nárcisztikusság, egocentrikusság, irigység. Ezek a fő motívumok egytől-egyig megtalálhatóak az intrikus egyén személyiségképében. Az intrikus ember leginkább önmagától, téves eszméitől szenved, mivel úgy véli mások sikeresebbek, boldogabbak,  – ez az érzés azonban teljesen független a realitásoktól. Önértékelési labilitása folytán legszívesebben minden más véleményen lévőt törölne, de az is eredmény, – egójára mindenképpen pozitívan hat, ha ellenfeleit ellehetetleníti.

Bemutatok egy olyan kézírást, amely az intrikus ember minden jellemzőjét magán viseli, valamint egy részletes analízist, amely egy intrikus ember mélyanalízise.

Az írás alkotója relatíve jó esztétikai-és formaérzékkel bíró. Reprezentálási igénye, érvényesülési vágya nagyzolással, pózolással, anyagi-és egyéb jellegű könnyelműséggel, akár önpusztító életvielével ( is)összefüggő. 

Viselkedési attitűdjei között több paradox mozzanat is megfigyelhető; függetlenségi törekvése – felelősség elhárítása, nehéz döntési készsége miatt. 

Próbál természetes, spontán viselkedést mutatni, ugyanakkor mégis őszintétlennek hat, mivel csak látszólag alkalmazkodik, valójában nonkonform. Újabb ellentmondás karakterében, hogy bár kedveli a spontán megoldásokat, de valójában kaméleon természetű, szerepjátszó. 

Tekintélyelvű, stréber, a konvenciók embere. Blazírtsága, fásult, unott egykedvűsége ingadozó érzelmi hátteréből fakad. Látszólagos egyszerűségre törekvése mögött eredetieskedés, nagyképűség, következetlenség figyelhető meg. 

Szúrós, bántó kritikai érzékkel bír, ám ő maga nem viseli el a kritikát. Szubjektív, konok, intoleráns, makacs. 

Betűképzései gyermetegek, infantilisnak, primitívnek tekinthetők.

Mindezek a jellemzők magyarázhatóak belső bizonytalanságával, de gondolatnélküliségével is. 

Alapvető kishitűsége, értékredjének ingadozása, kiforratlan stílusa javítható lenne, ha tudatosan törekedne a felvett pózok, allűrök elhagyására, s megpróbálna egyéni stílusra törekedni. 

 


Hasonló cikkek