Ezért álltak óriáscégek az Apple mellé

Összefogtak az amerikai internetes óriáscégek, és kiálltak az Apple mellett a vállalat és a washingtoni kormány közötti adatvédelmi vitában. A bíróság korábban arra kötelezte céget, hogy segítse a nyomozókat bejutni a San Bernardino-i merénylő lezárt mobiljába. Az Apple megtagadta a kérést, azzal az indokkal, hogy ez veszélyes precedenst teremtene.

Egy kaliforniai bíróság még február közepén utasította arra az Apple-t, hogy segítsen feloldani a titkosítást, pontosabban írja át a szoftvert úgy, hogy be lehessen jutni a telefonba. A vállalat azonban ezt megtagadta, mert szerintük egy ilyen lépés veszélyes precedenst teremtene, amely kockáztatná több százmillió iPhone-felhasználó adatainak biztonságát.
Az ügy súlyosságát az is jelzi, hogy a technológiai vállalat és az FBI vezetőjét is kongresszusi meghallgatásra hívták, ahol az adatvédelem és a nemzetbiztonság kérdése is szóba került.

James Comey, az FBI igazgatója. EPA/SHAWN THEWJames Comey, az FBI igazgatója. EPA/SHAWN THEW

Van egy úgynevezett “hátsó ajtó” a telefonon. Alapvetően arra kérjük az Applet, hogy vigye el az őrzőkutyáját abból az egy ajtóból – fogalmazott James Comey, az FBI igazgatója.

A cég továbbra is ellenáll, mert szerintük az FBI valójában azt szeretné, hogy ha egy olyan biztonsági rést építenének a telefonokba, amellyel bárki bármelyik Iphone-t feltörhetné.

Bruce Sewell, az Apple fő jogtanácsosa. EPA/SHAWN THEWBruce Sewell, az Apple fő jogtanácsosa. EPA/SHAWN THEW

Az FBI arra kérte a bíróságot, hogy egy olyan dolgot adjunk nekik, ami nincs a birtokunkban. Hogy kreáljunk egy olyan operációs rendszert, amely pont azért nem létezik, mert túlságosan veszélyes lenne – mondta Bruce Sewell, az Apple fő jogtanácsosa.

Közben az amerikai internetes óriáscégek, többek között a Google, a Facebook, a Microsoft, és a Mozilla ritkán látott egységben álltak ki az Apple mellett a vállalat és a washingtoni kormány vitájában. Közös beadvánnyal fordultak egy szövetségi bírósághoz.

A San Bernardino-i terrortámadásban elhunyt áldozatok családtagjai is jogi keresetet adtak be, ők azonban a kormány mellé álltak. Álláspontjuk szerint a magánadatok védelméhez senkinek sincs joga akkor, ha bűnt követett el.

Az ENSZ emberi jogi főbiztosa viszont rendkívüli óvatosságra intette az amerikai hatóságokat.

05186832

Habár az FBI egyetlen telefon feltöréséről beszél, mégis a hatóságok ezzel azt kockáztatják, hogy kinyitják Pandora szelencéjét, amellyel különösen nagy károkat okozhatnak, emberek millióinak jogait sérthetik világszerte, ezzel testi és anyagi biztonságukat is kockáztatva – mondta Zeid Ra’ad Al Hussein, az ENSZ emberi jogi főbiztosa.

Közben a francia képviselők első olvasatban megszavazták azt a törvénymódosítást, amely büntetést szabna ki azokra az okostelefon-gyártókra, amelyek megtagadják, hogy együttműködjenek az igazságszolgáltatással terrorizmussal összefüggő ügyekben. A jobboldali ellenzék által benyújtott vitatott javaslat szerint az ilyen esetekben öt év börtön és 350 ezer eurós pénzbírság lehetne a büntetés.

Hightech

Related posts:

  1. Apple-igazgatóval erősít a Volkswagen Az amerikai Szilícium-völgyben szerzett digitális technológiai tapasztalatokkal rendelkező felsővezetővel…
  2. A grönlandi vikingek évszázadokon át állták az időjárási viszontagságokat A 13. század közepén kezdődő éghajlatváltozást igen hideg telek és…
  3. Jön a drónjogsi és a drónrendszám A drónok növekvő számára tekintettel a német szövetségi közlekedési…

Hasonló Bejegyzések bitosítva a Yet Another Related Posts Plugin segtségével.

Yarpp


Hasonló cikkek