Hamilton nyerte a szezonzárót Abu-Dzabiban

Az immár hatszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es sorozat idényzáró futamát, a vasárnapi Abu-Dzabi Nagydíjat. A 34 éves pilótának ez volt az idei tizenegyedik, egyben pályafutása 84. futamgyőzelme, melyet F1-es karrierje 250. nagydíján aratott.

A bajnoki címet már Austinban bebiztosító Lewis Hamilton idei 11. futamgyőzelmét ünnepelhette Abu-Dzabiban, ami talán a legmeggyőzőbb is volt a szezonban, a start után ugyanis egyetlen pillanatig sem volt kérdéses, ki halad majd át elsőként a célvonalon.

Persze, abban az esetben, ha nem szól közbe egy baleset, vagy technikai hiba – végül egyik sem akadályozta a címvédőt, aki tehát győzelemre váltotta a rajtelsőséget.

Bár nem az idényzáró volt 2019 legizgalmasabb futama, a második helyért láthattunk némi küzdelmet: a rajt után Charles Leclerc átvette azt Max Verstappentől, aki a kerékcserék után szerezte vissza annak ellenére, hogy a verseny ezen szakaszában több alkalommal is motorproblémára panaszkodott a csapatrádión keresztül.

Mérnökei aztán közölték vele, hogy tökéletes megoldással nem tudnak szolgálni, a holland azonban rakoncátlankodó autójával is le tudta előzni a ferraris ellenfelet (Hamiltonnal pedig saját elmondása szerint akkor sem tudta volna fölvenni a versenyt, ha a Red Bull-Honda tökéletesen működik). Leclerc egyébként megpróbálta azonnal visszavenni pozícióját, ám Verstappen visszaverte a támadást – a két ígéretes fiatal versenyző tehát ismét adott egy kis ízelítőt a „jövőből”.

Negyedikként Bottas ért célba, ám mivel Leclerc autóját (a monacói azért kerülhet bajba, mert az FIA ellenőrei a start előtt „jelentős különbséget” tapasztaltak az autójában lévő üzemanyag mennyisége és a csapat által jelentett mennyiség között) a futam után vizsgálják, előfordulhat, hogy a finn előrelép majd egy pozíciót.

Ő egyébként így is szép fölzárkózást produkált a versenynek ugyanis motorcserés büntetései miatt csak az utolsó helyről vághatott neki.

Előretörése során a „másodosztály” versenyzői mellett a ferraris Sebastian Vettelt és a Red Bull-os Alexander Albont is átlépte, akik a csapattársakhoz hasonlóan a pályán is egymásra találtak: Vettel második kiállása után előzte le Albont.

A középmezőny küzdelmét ezúttal Sergio Pérez nyerte, aki hosszúra nyújtott első etapját követően került nyerő pozícióba és tudta levadászni ellenfeleit. Lando Norrist például csak az utolsó körben utasította maga mögé, manőverével pedig nemcsak a pályán, a tabellán is átugrotta a fiatal britet, és szerezte meg a 10. helyet az év végi összesítésben.

Forrás: m4sport.hu