Népi iparművesség: Lassú Imre, fazekas

Lassú Imre1Még egyszer a II. Palóc Világtalálkozóról 

Magyarországon a XXI. század elején ismét kezdjük felfedezni nemzeti hagyományainkat. Egyre többen érdeklődnek a kézművesség, a kézműves termékek iránt. Nem volt ez másképp idén nyáron sem. Több kistérségben, településen szerveztek kulturális rendezvényeket, ahol hazai és az anyaországon kívül, szórványban élő kézműveseink is bemutatkoztak. Fafaragók, kádárok, bőrősök apákról fiúkra  szálló ősi tudománya látható található meg ezekben a tárgyakban.

Gyöngyösön, 2014. augusztus 8-10 között rendezték meg a II. Palóc Világtalálkozót, ahol számos tehetséges kézműves munkáit tekinthettük meg.

Lassú Imre, fazekasmester, 1944-ben született Karácsondon. Felsőfokú tanulmányait az egri főiskolán végezte matematika, kémia és rajz szakon. Majd 1979-ben Tokajra került, a művésztelepre, ahol a fazekas mesterséget oktatták. Itt ismerte meg ezt a mesterséget, majd itt lett később rajztanár és szakkörvezető. 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Sokat tanult ismert népművészektől, valamint több mint száz tárgyat zsűriztetett már. Számtalan kiállításon vett részt, például Karcagon, Kecskeméten, Gyöngyösön, Egerben vagy Zsámbékon.

Különösen kedveli az áttört, a terrakotta, a zöld mázas és a festett edényeket. Népművészeti tevékenységeiért megkapta Heves Város Önkormányzatától a Pro Urbe Hevesért oklevelet és plakettet.

 


Hasonló cikkek