Száraz szem kezelése szemcseppek nélkül

A száraz szem szindróma igen gyakori panasz, különösen a nők körében, a kor előrehaladtával pedig fokozottabban jelentkezhet. Nem csupán kellemetlen szemtüneteket – viszketést, érzékenységet, kivörösödést – okoz, de az életminőséget is jelentősen rontja.

 

Kezeletlenül gyulladást okozhat, és nem csupán a szaruhártyát, hanem a könnymirigyeket is károsíthatja, ami tovább csökkenti a könny mennyiségét.

Mivel a száraz szem szindróma esetén nem termelődik elegendő könny a szem nedvesítésére és tisztán tartására, sokan műkönnyhöz fordulnak segítségért. Bár többféle is kapható, ezekről a termékekről általánosságban elmondható, hogy csak rövid távon nyújtanak enyhülést, hosszú távú hatásuk nincsen. Emellett olyan mesterséges vegyületeket tartalmazhatnak, melyek mellékhatásokat okozhatnak, például allergiás reakciót, szemfájdalmat, viszketést, szúró érzést, és homályos látást.

Japán kutatóknak köszönhetjük azt a forradalmi felfedezést, mely mellékhatások nélküli, tartós javulást nyújt a száraz szemeknek – ráadásul szemcsepp használata nélkül! Az eredményhez csupán egy igen értékes gyümölcsöt kell fogyasztanunk, a dél-amerikai maqui bogyót, melynek számos pozitív hatását kimutatták a száraz szem szindróma kezelésében:

  • természetes mechanizmusok útján segíti elő a könnytermelődést, és tartós javulást idézhet elő
  • csökkenti a könnymirigyek fény okozta károsodását
  • erős antioxidánsai, az ún. delfinidinek képesek lehetnek helyreállítani a könnytermelést a könnymirigyek működésének javítása által

A maqui kivonat rendszeres, napi fogyasztásával jelentős javulást érhetünk el. Ráadásul a maqui bogyónak nincsenek kellemetlen mellékhatásai, csak pozitív tulajdonságai, hiszen erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő, jótékonyan hat a vérkeringésre és a csontokra, és fokozza a betegségekkel szembeni ellenálló-képességünket.

A maqui bogyó hatását tovább fokozhatjuk, ha mellette omega-3-zsírsavat is fogyasztunk, mivel ezek a zsírsavak elősegítik a könnyréteg külső, olajos rétegének a fokozott termelődését, így csökkentik a könny elpárolgását.

Fotó: Denis Prévôt/wikimedia


Hasonló cikkek