Női kézilabda-vb – Rasmussen: minden játékos hozzátett a győzelemhez

Kim Rasmussen szövetségi kapitány szerint a magyar női kézilabda-válogatott minden játékosa hozzátett Szenegál 30-20-as legyőzéséhez a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság szerdai játéknapján, a csoportkör negyedik fordulójában.

“Nagyon koncentrált és remek első félidőt produkáltunk, a játékosokon azt láttam, hogy segítették egymást. A támadás is jól működött, Kovacsics és Háfra az első öt perc után visszajött és keményen játszott, de azt hiszem, minden játékos hozzátett ehhez a győzelemhez” – mondta a jacusirói meccs után a dán edző.

Hozzátette, forgatta a csapatot, hogy mindenki tudjon egy kis önbizalmat szerezni, de egyáltalán nem volt könnyű a meccs. Kilenc méterről sok gólt tudott lőni együttese, ezek nagyon fontosak, ahogyan a jó védekezés is.

A két győzelemmel és két vereséggel álló magyarok akkor jutnak tovább a C csoportból – harmadik helyezettként -, ha pénteken legalább döntetlent játszanak a rosszabb gólkülönbséggel rendelkező Romániával, de már biztosan nem vihetnek magukkal pontot a középdöntőbe.

Tomori Zsuzsanna emlékeztetett, hogy a spanyolok és a montenegróiak elleni találkozókon nagyon sok problémájuk volt, ezeket átbeszélték, megpróbáltak minden beleadni, és átlendülni a holtponton. A Siófok átlövője hozzátette: nagyszerűen megoldották a kötelező feladatot, és támadójátékban gyakorolták mindazt, amit a románok ellen szeretnének mutatni.

“Nagyon jó lenne, ha megmaradna ez a sok keresztmozgás, mindenki ráindult most, és sokszor betaláltunk kívülről. Montenegró ellen nem volt meg a ritmus, csak lépegettünk, valaki beesett két ember közé, de már nem volt megfelelő ritmusa” – nyilatkozta.

Hangsúlyozta, a védekezésüket ugyanilyen szinten kellene tartaniuk pénteken. A háromgólos Tomori úgy vélekedett, a magyarok ilyen kiélezett helyzetben általában pozitívan szoktak kijönni a románok elleni meccsekből, és bízik benne, hogy most is mindenki átérzi a helyzet súlyát, és megnyerik a pénteki mérkőzést.

Szabó Laura elmondta, az volt a céljuk a furcsa stílust képviselő szenegáliak ellen, hogy két nehéz meccs után egy kicsit összekapják magukat.

“Szerintem jót fog tenni, hogy végre újra győztünk, ebből fogunk építkezni a román meccsre is” – fogalmazott az Érd beállója, aki egy gólt dobott.

Értékelése szerint az átlövők ezúttal jól teljesítettek, a szélsők hozták a szokásos jó formájukat, a kapusok pedig remek védésekkel segítették a társakat. Szabó hozzátette, a szerdai szünnapot arra használják, hogy összeszedjék az erejüket, és teljes erőbedobással menjenek neki a románoknak.

A kapus Triffa Ágnes közölte, próbált mindent megtenni és élvezni a játékot, mivel az előző meccsen nem játszott, a spanyolok ellen pedig kevés időt töltött a pályán.

“Kellemetlen ellenfél volt, de elég jól oldottuk meg a feladatot. A magyar-román teljesen más hőfokú mérkőzés szokott lenni, most ráadásul megkétszereződik a tét” – mondta a debreceni kapus, aki az első félidőben ötven százalékos teljesítményt nyújtott.

Győzelem Szenegál ellen, egy pont kell a továbbjutáshoz

A magyar női kézilabda-válogatott 30-20-ra legyőzte Szenegál csapatát a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság szerdai játéknapján, a csoportkör negyedik fordulójában.

Magyarország-Szenegál 30-20 (17-9)
———————————-
Jacusiro, v.: Alpaidze, Berezskina (oroszok)
Lövések/gólok: 57/30, illetve 45/20
Gólok hétméteresből: 3/2, illetve 2/1
Kiállítások: 4, illetve 8 perc

Magyarország: Triffa – Lukács 1, Tomori 3, Kovacsics 2, Tóvizi 2, Háfra 2, Schatzl 1, cserék: Vámos 1, Klujber 2, Kovács A. 6, Tóth G. 2, Faluvégi 2, Márton G. 5, Szabó L. 1, Kiss É., Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen

Triffa Ágnes három védéssel, Tomori Zsuzsanna és Kovacsics Anikó pedig két-két góllal kezdte a meccset, ezért a folytatásban egy hatperces gól nélküli időszak is belefért (7-2). A lendület ezzel nem tört meg, a magyarok Kovács Anna vezérletével tovább növelték a különbséget, mert jól kihasználták a szenegáli védelem hiányosságait.

Triffa ötven százalékos teljesítménnyel, nyolc védéssel zárta az első félidőt, a helyére a szünet után Kiss Éva érkezett. Ekkor a korábbinál több pontatlanság csúszott a magyarok játékába, megint sok volt a rossz átlövés, így az afrikaiak tíz gólon belülre kerültek. Kim Rasmussen szövetségi kapitány időkérése után újra eredményes időszak következett, sőt a meccs utolsó negyedében már több formációt és taktikai variációt is gyakorolt a válogatott, amely végül magabiztosan, tíz góllal nyert.

A magyarok – akik szombaton 39-15-re legyőzték Kazahsztánt, majd vasárnap Spanyolországtól 29-25-re, kedden Montenegróról 25-24-re kikaptak – első alkalommal találkoztak a világbajnoki újonc Szenegállal.

A középdöntőbe a csoportok első három helyezettje kerül. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban.

C csoport:

Montenegró-Románia 27-26 (11-12)
Spanyolország-Kazahsztán 43-16 (19-11)

Az állás: 1. Spanyolország 8 pont (132-77), 2. Montenegró 8 (111-96), 3. Magyarország 4 (118-89), 4. Románia 4 (93-102), 5. Szenegál 0 (89-117), 6. Kazahsztán 0 (72-134)